Papuzie Centrum Informacyjne


    Strona główna          Forum         Album zdjęć          Czat     │   Istnieje od 2000 roku


    Zagrożenia w naszych domach - przykłady z życia wzięteW artykule o niebezpieczeństwach starałam się wypisać jak najwięcej potencjalnych zagrożeń. Tutaj opowiem prawdziwe historie. Będą to zarówno wydarzenia, które znam w jakiś sposób osobiście, bo wydarzyły się u moich znajomych, jak i opisywane na forach dyskusyjnych. Nie zawsze podam gatunek, często nie ma to znaczenia, a czasem po prostu nie pamiętam.

Wszystkie opisywane sytuacje naprawdę miały miejsce.

We frytkownicy gotował się olej. Papuga wpadła do niego. Nie przeżyła.

Właścicielka robiła ciasto mikserem. Papuga siadła na brzegu miski, wleciała do miski. Mieszadła miksera urwały jej nogi. Papuga nie przeżyła.

Papuga siadła na drzwiach, które właścicielka właśnie zamykała. Zanim zamknęła sprawdziła, że papuga siedzi na drugim końcu pokoju. Papuga jednak bardzo szybko przeleciała na drzwi i wsadziła głowę w szparę. Wrzasnęła i dzięki temu drzwi nie zostały zamknięte. Papuga przeżyła. Miała podrapane pod dziobem.

Papuga, modrolotka (tutaj to ważne, bo modrolotki bardzo szybko latają), próbowała przelecieć przez szparę w zamykanych drzwiach. Było to na tyle szybkie, że właścicielka nie zdążyła zareagować. Przytrzasnęła papugę drzwiami. Papuga przeżyła. Miała połamany dziób, uszkodzone połączenia pomiędzy dziobem a czaszką. Aktualnie ma nieruchomy dziób.

Papuga siadła na zamykanych drzwiach. Drzwi zostały zamknięte, a palce papugi zmiażdżone. Papuga przeżyła.

Kanarek (znam taki przypadek, ale papudze też to się mogło zdarzyć) chodził po podłodze. Do domu przyszedł ktoś z rodziny, kto nie był przyzwyczajony do chodzącego po podłodze ptaka. Nadepnął ptaszka. Kanarek nie przeżył.

Modrolotka biegała po podłodze. Właścicielka nadepnęła na nią. Wyrwany został ogon. Papuga przeżyła.

Dwie papugi wlazły do szuflady, która została zamknięta. Właścicielka dopiero po jakimś czasie zauważyła, że papug nie ma. Przeszukanie całego mieszkania nic nie dało. Po tygodniu przeszukała mieszkanie ponownie. Znalazła papugi w szufladzie. Papugi nie przeżyły.

Papużka weszła (wpadła, wcisnęła się?) w szparę za meblami. Nie było możliwości żeby ją wyciągnąć. Konieczne było wycięcie w plecach szafy dziury. Papuga przeżyła.

Modrolotka wlazła za szufladę i nie była w stanie wyjść. Utknęła tam do powrotu właścicielki. Żeby uwolnić papugę konieczne było rozebranie szafki. Papuga przeżyła.

Nimfa chodziła po podłodze w okolicy fotela do komputera. Osoba siedząca na fotelu przesunęła się. Kółko najechało na ogon papugi. Papuga szarpnęła się, ogon został wyrwany. Papuga przeżyła.

Papuga najadła się hoi (trująca roślina doniczkowa). Wtedy właścicielka jeszcze nie wiedziała, że roślina jest trująca. Papuga wymiotowała, była poważnie chora. Przeżyła.

Inna papuga najadła się hoi, była przez ponad 20 godzin nieprzytomna, potem jakby naćpana. Przeżyła.

Papuga najadła się konwalii. Osoba, która postawiła w pokoju konwalie nie wiedziała, że są trujące. Papuga przeżyła.

Na stole stał talerz z gorącym rosołem. Papuga wleciała do niego. Poparzyła się, ale przeżyła.

Papuga bawiła się spinaczem rozgiętym w kształt litery S. Spinacz wbił się pod dziobem i wyszedł pod językiem. Papuga wisiała tak na spinaczu przez jakiś czas. Przez kilka dni miała problem z jedzeniem. Przeżyła.

Papugi (w różnych domach) znalazły na dole firanki ciężarki z ołowiu. Obgryzały je przez jakiś czas, a właściciele nic nie widzieli. Jedne papugi po ciężkiej chorobie umarły, inne udało się uratować.

Papugi różnych gatunków były trzymane razem. Większe papugi pokaleczyły mniejsze. Przykładów jest wiele, podam na razie jeden. Barwnica złamała dziób nimfie. Nimfa przeżyła, ale nie ma górnej części dzioba, została więc kaleką.

Papuga wyciągnęła tabletkę No-spy, jak właścicielka chciała ją odebrać, to schowała w dziobie (większe papugi chowają różne przedmioty w dziobie pod językiem). Wyciągnięcie tabletki było bardzo trudne, na szczęście udało się. Papuga przeżyła.

Papuga zaplątała się we wstążeczkę zawieszoną przy huśtawce. Wstążka owinęła się jej dookoła szyi. Papuga przeżyła.

Papuga i szczur mieszkali w jednym domu, ale w oddzielnych pomieszczeniach. Kiedyś nie udało się dopilnować i szczur zjadł papugę. Papuga nie przeżyła.

Papużka falista i bernardyn mieszkali w jednym domu. Pewnego dnia bernardyn złapał i zamknął w pysku papużkę. Właścicielka natychmiast wyjęła papugę z pyska. Papuga przeżyła.

Papuga i kot mieszkali w jednym domu. Długo było wszystko w porządku. Aż pewnego dnia kot zapolował na papugę. Udało się papugę wyrwać z jego łap. Mimo to papuga nie przeżyła.

Papugi zostały zamknięte w pomieszczeniu, w którym była nowa wykładzina PCV. Papugi nie przeżyły.

Papuga chodziła po kuchennym stole, zaczęła skubać etykietkę prawie pełnej 1,5 litrowej butelki z wodą. Pociągnęła za etykietkę i butelka się na nią przewróciła. Papugi nie udało się uratować.

W jednym domu były papugi i pies. Raz, przez nieuwagę, drzwi do pokoju, w którym były papugi, zostały niedomknięte. Wszedł pies. W pokoju było ciemno, papuga spłoszyła się i zaczęła latać, spadła na podłogę gdzie dorwał ją pies. Papuga nie przeżyła.

Papuga przebywała w kuchni, w pewnym momencie wleciała do garnka z wrzątkiem. Nie przeżyła.

Właściciel był z papugą na zewnątrz. Papugę zaatakowała wrona. Papuga - była to lorysa górska, niewielki, ale agresywny gatunek - obroniła się.

 

Pamiętajcie, że nawet jak papugi przeżyły, to na ogół okupiły to cierpieniem.

W miarę możliwości będę ten wykaz, niestety, uzupełniać ....

    Serwis polecany przez Polskie Towarzystwo Miłośników Papug
    Czyż papugi nie są wspaniałe?


  zdjecie


    Polecamy


J. Karocka "Nimfy. O nimfach prawie wszystko... i o innych papugach co nieco"    Prawa autorskie          Odpowiedzialność         O mnie          Kontakt                    design:    www.webtemplatemall.com   
Copyright 2000-2010 Joanna Karocka

Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!