Papuzie Centrum Informacyjne


    Strona główna          Forum         Album zdjęć          Czat     │   Istnieje od 2000 roku


    Skradzione pisklęta ary żółtoskrzydłejW sobotę 15 lipca 2006 roku zobaczyliśmy, że gniazdo ar zółtoskrzydłych jest puste. Dwa tygodnie wcześniej zespół Araproject widział dwa pisklęta w doskonałej kondycji. Nie znaleźliśmy żadnych śladów walki i dlatego doszliśmy do wniosku, że pisklęta zostały skradzione.

piskle ary

Nasza grupa Araproject jest niepocieszona. Te dwa pisklęta były nadzieją dla tego gatunku, który jest zagrożony w swojej ojczyźnie. Toos i Nape, rodzice piskląt, wykazują oznaki cierpienia i bólu. Siedzieli przy wejściu do gniazda i godzinami szukali swoich dzieci. Spoglądały nawet na dół sprawdzając czy młode nie wypadły na ziemię. Patrzenie na ich rozpacz łamie serca.

Pisklęta zostały prawdopodobnie skradzione przez "miłośnika papug" z okolic Haarlem. Tylko papugi urodzone w niewoli mogą uzyskać wymagane dokumenty CITES. Te pisklęta nie zostały zaobrączkowane, są więc łatwe do rozpoznania.

Ary zapewne nie przystąpią do kolejnego lęgu w tym roku. Mamy nadzieję na szczęśliwe lęgi w 2007. Aby zapobiec takim wydarzeniom jak w tym roku, chcemy zainstalować kamery na drzewie z gniazdem.

Artykuł w oryginalnej wersji: Scarlet Macaw chicks stolen!

[Więcej o arach w Holandii już wkrótce]

    Serwis polecany przez Polskie Towarzystwo Miłośników Papug
    Czyż papugi nie są wspaniałe?


  zdjecie


    Polecamy


J. Karocka "Nimfy. O nimfach prawie wszystko... i o innych papugach co nieco"    Prawa autorskie          Odpowiedzialność         O mnie          Kontakt                    design:    www.webtemplatemall.com   
Copyright 2000-2007 Joanna Karocka

Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!