Papuzie Centrum Informacyjne


    Strona główna          Forum         Album zdjęć          Czat     │   Istnieje od 2000 roku


    Aleksandretta większa (Psittacula eupatria) w WiesbadenAleksandretta większa należy do tego samego rodzaju co obrożna. W Europie najczęściej przebywa w niewielkich grupach razem z obrożnymi (głównie w Anglii i Niemczech). Obie aleksandretty są jednak dość trudne do rozróżnienia dla laika. Wydaje się, że wielokrotnie aleksandretta większa może być uznawana za aleksandrettę obrożną.

W Wiesbaden aleksandretty obrożne wydają się być bardziej żółto-zielone, podczas gdy aleksandretty większe niebiesko-zielone.

Aleksandretty większe mają podobne zwyczaje do obrożnych. Są jednak bardziej nieśmiałe, preferują wierzchołki konkretnych drzew. Aktualnie do parku przybywa ok. 60 ptaków.

wieksza
17.1.1998 - samiec z wspaniałą obrożą

wieksza
Papuga wygląda z dziupli, w której siedzi jeszcze samiczka. Aleksandretty większe wcześniej szukają dziupli i dłużej ją zasiedlają.

wieksza
Zachowania lęgowe są podobne jak u aleksandrett obrożnych.

wieksza
14.6.1999 dwie młode aleksandretty wyglądają z dziupli, w prawym górnym rogu dorosłe ptaki karmią się (najłatwiej widać czerwone dzioby).

wieksza
Pożywienie jest podobne jak u obrożnych, częściej jednak jedzą owoce platanów.

wieksza
Kwiaty klonu.

Tekst pochodzi z Papuziego Portalu, został napisany w 2000 roku i skopiowany bez zmian.    Serwis polecany przez Polskie Towarzystwo Miłośników Papug
    Czyż papugi nie są wspaniałe?


  zdjecie


    Polecamy


J. Karocka "Nimfy. O nimfach prawie wszystko... i o innych papugach co nieco"    Prawa autorskie          Odpowiedzialność         O mnie          Kontakt                    design:    www.webtemplatemall.com   
Copyright 2000-2007 Joanna Karocka

Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!