Papuzie Centrum Informacyjne


    Strona główna          Forum         Album zdjęć          Czat     │   Istnieje od 2000 roku


    Mnichy (Myiopsitta monachus) w EuropieUWAGA - niniejszy tekst nie jest i nie może być zachętą do wypuszczania ptaków na wolność! Wypuszczanie ptaków, urodzonych i wychowanych w niewoli, przyzwyczajonych do innego klimatu JEST BARBARZYŃSTWEM i NIC nie usprawiedliwia takiego zachowania!

Informacje o mnichach w Europie pochodzą głównie z Włoch, Hiszpanii i Belgii. Niewiele informacji, prawdopodobnie nieaktualnych, pochodzi z Niemiec.

Mnichy są bardziej niezależne od innych papug ponieważ budują gniazda z gałęzi, nie są więc zależne od dziupli. Aktualnie mnichy żyją na wolności (poza obszarem występowania w Ameryce Południowej) w dużej ilości w USA.

mnicha w USA

Przed wojną w berlińskim ZOO trzymana była na wolności grupa mnich, wyginęły one jednak w 1945 roku.

mnichy w USA

Dużo doniesień pochodzi z terenów Hiszpanii. Głównie okolic Barcelony i Kadyksu.

W 1997 roku sama widziałam grupkę 10-15 mnich w Barcelonie. Udało mi się wtedy nakręcić króciutki film (zanim papugi uciekły), z którego prezentuję jedno zdjęcie.

mnicha w Barcelonie
    Serwis polecany przez Polskie Towarzystwo Miłośników Papug
    Czyż papugi nie są wspaniałe?


  zdjecie


    Polecamy


J. Karocka "Nimfy. O nimfach prawie wszystko... i o innych papugach co nieco"    Prawa autorskie          Odpowiedzialność         O mnie          Kontakt                    design:    www.webtemplatemall.com   
Copyright 2000-2007 Joanna Karocka

Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!