ARTYKULY O PAPUGACH
jak zywic, jak oswajac, jak zrozumiec, jak rozpoznac choroby, jak leczyc i wiele innych.

PIERWSZA POMOC W NAGLYCH WYPADKACH

Nowe posty  Wyswietl liste uzytkowników Forum  Przeszukaj Forum  Pomoc - jak uzywac Forum
  Wejdz na chat  Idz do Galerii Zdjec  Rejestracja  Zaloguj sie
HODOWLA
 Papugi Forum Dyskusyjne : HODOWLA
Tytul Temat: Płeć nimf (Temat zablokowany Temat zablokowany) Twoja odpowiedzNowy temat
Autor
Wiadomosc << Poprzedni temat | Nastepny temat >>
Maciej

Aktualnie: Offline
Wyslano: 13 pazdziernika 2005 o godzinie 09:54 |  

Mam samca nimfy. Chciałem żeby miał partnerkę, tylko nie wiem jak odróżnić samca od samicy. Proszę o pomoc.

do góry Zobacz Maciej's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Maciej

bamboocha

Wyslano: 13 pazdziernika 2005 o godzinie 10:23 |  

witam rozróżnianie płci u nimf to wcale nie jest taka oczywista sprawa polecam ci przeczytać o tym

http://www.papugi.resnet.pl/artykuly/rozr_plci.htm  http://www.papugi.resnet.pl/artykuly/plec_plamki.htm  http://www.papugi.resnet.pl/hodowla/dobor_pary.htm

jednak dodam że nawet doświadczeni hodowcy bywają zaskoczeni gdy ich samczyk nagle zniesie jajko pozdrawiam :)

do góry Zobacz bamboocha's Profil Szukaj innych postow napisanych przez bamboocha

WOJTEKZ

Wyslano: 13 pazdziernika 2005 o godzinie 14:04 |  

Jeżeli ptaki mają ubarwienie dzikie to już u półrocznych i nawet młodszych ptaków nie ma problemu z rozpoznaniem płci , samiczka będzie miała zawsze mniej czerwone policzki i bardziej matowe, przy białych nifach spód nad samym ogonem ptaka u samca powinien być biały a u samicy lekko zółty, trudno jest ustalić płeć u szeków ale też można , trzeba tylko długo hodować ptaki i mieć kilka lub kilkanaście osobników do porównania. Moja rada , mozesz zamówić w sklepie dorosłą samicę lub kupić już od kogoś papużkę w wieku Twojego samca.

xxx.pl
do góry Zobacz WOJTEKZ's Profil Szukaj innych postow napisanych przez WOJTEKZ Odwiedz WOJTEKZ's strona domowa

aaaa

Wyslano: 13 pazdziernika 2005 o godzinie 14:19 |  

z kąd jesteś bo jak chcesz to ci moge sprzedać samiczke za jakieś 40 zł
do góry Zobacz aaaa's Profil Szukaj innych postow napisanych przez aaaa

Videlec

Wyslano: 13 pazdziernika 2005 o godzinie 15:03 |  

Mam pytanko bo pisze że jak szeki mają paskowane pióra na ogonie możliwe jest rozróżnienie płci, moja nimfa ma takie piórka, ale zaledwie dwa pozatym wygląda na dość młodą więc może się nie wypierzyła... jak myślicie czy to samiczka?
do góry Zobacz Videlec's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Videlec

Maciej

Wyslano: 14 pazdziernika 2005 o godzinie 11:56 |  

jestem ze Swarzedza, ale pracuję w Poznaniu
do góry Zobacz Maciej's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Maciej

Joanna

Aktualnie: Online
Wyslano: 17 pazdziernika 2005 o godzinie 10:26 |  

WOJTEKZ napisal(a):
 Jeżeli ptaki mają ubarwienie dzikie to już u półrocznych i nawet młodszych ptaków nie ma problemu z rozpoznaniem płci , samiczka będzie miała zawsze mniej czerwone policzki i bardziej matowe,

Powiem szczerze, że nigdy i nigdzie nie spotakłam takich informacji. Z tym, że półroczne samce powinny już mieć żółte przebarwienia na głowie. 

WOJTEKZ napisal(a):
 przy białych nifach spód nad samym ogonem ptaka u samca powinien być biały a u samicy lekko zółty,

Nie rozumiem... Jeśli mówisz o białych nimfach to skąd ten żółty?

WOJTEKZ napisal(a):
trudno jest ustalić płeć u szeków ale też można , trzeba tylko długo hodować ptaki i mieć kilka lub kilkanaście osobników do porównania.

U szeka nie ma w ogóle możliwości pewnego ustalenia płci, także u dorosłych ptaków - bo jedną z cech szeka jest zatarcie dymorfizmu płciowego.

Pozdrawiam,
Joanna

o mojej książce

o mnie
do góry Zobacz Joanna's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Joanna Odwiedz Joanna's strona domowa

WOJTEKZ

Wyslano: 17 pazdziernika 2005 o godzinie 12:04 |  

Joanno, z tego co piszesz wnioskuję ze nigdy nie miałaś okazji aby chociaż spróbować rozróżniać płeć u jakich kolwiek nimf.

xxx.pl
do góry Zobacz WOJTEKZ's Profil Szukaj innych postow napisanych przez WOJTEKZ Odwiedz WOJTEKZ's strona domowa

Joanna

Wyslano: 17 pazdziernika 2005 o godzinie 12:15 |  

WOJTEKZ napisal(a):
 Joanno, z tego co piszesz wnioskuję ze nigdy nie miałaś okazji aby chociaż spróbować rozróżniać płeć u jakich kolwiek nimf.

Nie jestem hodowcą i dobrze o tym wiesz. Ale mam literaturę pisaną przez hodowców, a hodowcy, którzy piszą książki i artykuły (łącznie z tymi mającymi po kilkaset par nimf) piszą, że u młodych nimf jest bardzo trudno określić płeć, z koloró jedynie plamki coś dają, a i tak hodowcy określają płeć po zachowaniu.

Pozdrawiam,
Joanna

o mojej książce

o mnie
do góry Zobacz Joanna's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Joanna Odwiedz Joanna's strona domowa

WOJTEKZ

Wyslano: 17 pazdziernika 2005 o godzinie 12:23 |  

Można określić płeć również i u młodych nimf , ale nigdy nie da się zrobić tego w 100% , sam również dokładnie tego nie potrafię chociaż trzymam nimfy już 30 lat. Każdy z hodowców ma jakieś swoje sposoby na określenie płci lecz nie dają one nigdy 100% gwarancji.Mnie również to dotyczy.Muszę jednak dodać że mylę się bardzo rzadko , lecz są też ptaki na których nie potrafię się poznać.

Wypowiedz byla edytowana przez: WOJTEKZ 17 pazdziernika 2005 o godzinie 12:28

xxx.pl

Nadiaa2

Wyslano: 23 pazdziernika 2005 o godzinie 15:21 |  

A mam pytanie a jak odroznic płec u nimfy perlowej??Wiem ze teoretycznie samce traca perlowe upierzenie w wieku doroslym a jesli go nie straca??Bo ponoc sa odmiany w ktorych samce tez maja perlowe piorka...
do góry Zobacz Nadiaa2's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Nadiaa2

ja_MARUSIA

Wyslano: 24 pazdziernika 2005 o godzinie 00:29 |  

@ Nadiaa2
Samczyki moga tez "wypierzac" sie stopniowo. I jak zwykle zostaje obserwowanie i rozroznianie plci po wygladzie. Ja mam 14-tygodniowego perlistka, mysle ze to samiec, ma jeszcze perelki, ale fajnie gwizdze, ma mocno pomaranczowe policzki, spod ogona prawie bez wzorkow. Ciekawi mnie, co z niego wyjdzie po pierzeniach, w sumie nawet szkoda, jakby mial stracic plamki, bo tworza one naprawde piekny, wyrazny i regularny wzor. Na poczatku chcialam nimfe z naturalnym ubarwieniem, nie mieli takich, teraz chyba mi sie te plamki duzo bardziej podobaja A moze to jednak samiczka? Franciszka?
do góry Zobacz ja_MARUSIA's Profil Szukaj innych postow napisanych przez ja_MARUSIA

Joanna

Wyslano: 24 pazdziernika 2005 o godzinie 09:09 |  

Jak papuga ma plamki to nie ma możliwości rozróżnienia płci po kolorach. Ani policzki, ani ogon nic nie mówi.

Bardzo rzadko słyszy się o samcach, które nie tracą plamek. Prawie wszystkie, które zachowują plamki, nie są później zainteresowane lęgami. Bo plamki (bycie lub utrata) są sterowane hormonami płciowymi.

Większość samców traci plamki już w pierwszym pierzeniu, częśc sukcesywnie, ale częściowo traci plamki już w pierwszym. Więcej plamek zachowują samce perowe szeki.

Pozdrawiam,
Joanna

o mojej książce

o mnie

ja_MARUSIA

Wyslano: 26 pazdziernika 2005 o godzinie 14:07 |  

Czytalam gdzies, ze podobnie jak u falistych, samce nimf ukladaja w charakterystyczny sposob piorka na karku... Tworzy sie taki kant, garb. Mam falistka, smaczyka. Gdy tylko lekko nastroszy piorka, ten "garb" od razu widac. Takie samo zachowanie zauwazam u mojej nimfy. Podobno robia tak wylacznie samce. Czy rzeczywiscie u nimf tez jest to do zaobserwowania?
do góry Zobacz ja_MARUSIA's Profil Szukaj innych postow napisanych przez ja_MARUSIA

strona z 2 Nastepna >>
  Twoja odpowiedzNowy temat
Wersja do wydrukowania Wersja do wydrukowania

Nie mozesz rozpoczynac nowe tematy
Nie mozesz odpowiadac w rozpoczetych juz tematach
Nie mozesz kasowac swoich postow
Nie mozesz edytowac swoje posty
Nie mozesz zakladac sondy
Nie mozesz glosowac w sondach