ARTYKULY O PAPUGACH
jak zywic, jak oswajac, jak zrozumiec, jak rozpoznac choroby, jak leczyc i wiele innych.

PIERWSZA POMOC W NAGLYCH WYPADKACH

Nowe posty  Wyswietl liste uzytkowników Forum  Przeszukaj Forum  Pomoc - jak uzywac Forum
  Wejdz na chat  Idz do Galerii Zdjec  Rejestracja  Zaloguj sie
ZACHOWANIE
 Papugi Forum Dyskusyjne : ZACHOWANIE
Tytul Temat: Nauka mówienia! (Temat zablokowany Temat zablokowany) Twoja odpowiedzNowy temat
Autor
Wiadomosc << Poprzedni temat | Nastepny temat >>
Rober....t!!!

Aktualnie: Offline
Wyslano: 24 lutego 2006 o godzinie 12:48 |  

Witam! Wiem, że ten watek zapewne był poruszany wiele razy, ale ponieważ jestem tu od niedawna chciałbym go umiescić jeszcze raz. Zastanawiam sie nad kupnem nimfy i chciałbym ja nauczyć pare słów i prosiłbym was jeśli ktos nauczył mówić nimfe o opisanie co mówi, ile uczyłeś/aś czasu, czy to często się zdarza,że nimfa mówi..itd

Czytałem wiele ksiażek na temat mówienia nimfy, ale w wielu mówili, że mozna nauczyć w innej że nie i już sam niewiem komu wierzyć i chciałbym aby wypowwiedziała sie taka osoba, która nauczyła mówic nimfe.

Pozdrawiam...
do góry Zobacz Rober....t!!!'s Profil Szukaj innych postow napisanych przez Rober....t!!!

Antonia

Wyslano: 24 lutego 2006 o godzinie 17:51 |  

Robercie

Uważa się powszechnie,że nimfy trudno uczą się mówić.Można tego dokonać,wiem,bo mój samczyk nimfy powtarza swoje imię- Robin,oraz "czub".Ptaszysko przemówilo w piątym miesiącu pobytu u mnie.Wszyscy w rodzinie dużo do niego mówili,zwracając się po imieniu "cześć Robin,jak się masz" itp.Nie ma reguly każda papuga jest inna nimfy mówiące należą do rzadkości.Predyspozycje naśladowcze przejawiają samce.Nie spotkalam się z mówiącymi samiczkami,co potwierdza powszechną opinię o większych zdolnościach samców.

Pozdrawiam

Buszując po klatce
do góry Zobacz Antonia's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Antonia

jumas

Wyslano: 24 lutego 2006 o godzinie 21:55 |  

Robert.....t!

Moja nimfa nauczyła się gwizdać , śpiewać i powtarzać różne dźwięki , ale nie nauczyła się mówić po mimo tego że próbowałem ją nauczyć. Kiedy wymawiam jej imię to ona gwizda.Więc to czy twoja Nimfa nauczy się mówić to sprawa jej charakteru , każdy ptak ma inny charakter. Napewno jedenak jeśli poświęcisz jej dużo czasu to nauczysz ją czegoś.
Każdy papug ma inny rozumek i inaczej  rozumie to co do niego mówisz. Papugi mają swój język i nauczenie się paru naszych słów sprawia im taką trudność jak nam nauka języka chińskiego.Ty możesz uczyć mówić swoją papuge a ona nauczy się gwizdać , to wszystko zależy od tego jak ona to przyjmie na swój malutki rozumek (malutki ale mądry ).

Pozdrowienia od Jumasa i Rokigo
podkreslenie
Cytat ze zrodla:
Moje serce jest malutkie , za to wierne i cieplutkie..

Wypowiedz byla edytowana przez: jumas 24 lutego 2006 o godzinie 22:03
do góry Zobacz jumas's Profil Szukaj innych postow napisanych przez jumas

dj1spider

Wyslano: 25 lutego 2006 o godzinie 14:32 |  

Musisz dużo, bardzo dużo do niej/go mówić. W ten sposób nimfa automatycznie zacznie powtarzać ciebie. Najlepiej jeśli jest oswojona.

jumas

Wyslano: 25 lutego 2006 o godzinie 18:35 |  

Robert
Nie zapomnij , że za każdą nawet niczego nie przypominającą próbe musisz nagradzać ptaka , wtedy będzi mu sie to kojarzyło z czymś przyjemnym.

Pozdrowienia od Jumasa i Rokiego !i Kuby
____________________________________________________________ _
Moje serce jest , malutkie za to wierne i cieplutkie.

Wypowiedz byla edytowana przez: jumas 25 lutego 2006 o godzinie 18:37

zuzulka

Wyslano: 26 lutego 2006 o godzinie 15:23 |  

Jeśli umiejętność mówienia jest według ciebie najważniejsza u papugi... kup sobie magnetofon. Będziesz mógł sobie nagrać różne rzeczy i odtworzyć w dowolnym momencie.

Teoretycznie do najlepiej mówiących należą falki, a w profilu masz 2.

Nimfy słabo uczą się mówić, ale chyba nie o to chodzi...

do góry Zobacz zuzulka's Profil Szukaj innych postow napisanych przez zuzulka

jumas

Wyslano: 26 lutego 2006 o godzinie 15:48 |  

zuzulka > jeżeli ma dwie falki to one nie nauczą się mówić bo są zajęte
sobą na wzajem i nie interesuje ich ludzka mowa. A co do tego że falki uczą się najszybciej słów to prawda ale bardzo nie wyraźnie je wypowiadają (najlepiej robią to Amazonki i Żako).
Acha i jeszcze jedno zuzulka , jezeli nie masz na ten temat zielonego pojęcia to nie pisz , bo napewno przeszło Ci też przez myśl to żeby nauczyć swoją papugę mówić. Robert zapytał się tylko a Ty odrazu musisz go krytykować a napewno Ty też nie jesteś idealna.
To wszystko co mam do powiedzenia na ten temat .

Jumas i Roki :)

Wypowiedz byla edytowana przez: jumas 26 lutego 2006 o godzinie 16:11

Rober....t!!!

Wyslano: 26 lutego 2006 o godzinie 20:31 |  

zuzulka napisal(a):

Jeśli umiejętność mówienia jest według ciebie najważniejsza u papugi... kup sobie magnetofon. Będziesz mógł sobie nagrać różne rzeczy i odtworzyć w dowolnym momencie.

Teoretycznie do najlepiej mówiących należą falki, a w profilu masz 2.

Nimfy słabo uczą się mówić, ale chyba nie o to chodzi...

Witam! Niebede twojej wypowiedzi komentować. Radziłbym ci zastanowić się co piszesz.

Jak bys chciała wiedziec to nauka mówienia nie jest dla mnie najważniejsza ; pytałem tylko z ciekawości.

Wypowiedz byla edytowana przez: Rober....t!!! 26 lutego 2006 o godzinie 20:35
do góry Zobacz Rober....t!!!'s Profil Szukaj innych postow napisanych przez Rober....t!!!

zuzulka

Wyslano: 27 lutego 2006 o godzinie 10:17 |  

Robert, nie obrażaj się Chodziło mi o zwrócenie uwagi na pewien temat. Wiele ludzi kupuje papugi TYLKO dlatego, żeby mówiły. Ciebie to na pewno nie dotyczy, ale to tak zabrzmiało...

Do Jumasa: przeszło mi przez myśl, ale szybko mi przeszło.  Wolę pobawić się z papugą, czy podrapać po główce, niż powtarzać różne słowa po kilka razy.

Nauka mówienia kojarzy mi się z tresurą i cyrkiem, choć wiem, że wiele papug uczy się spontanicznie i chętnie. 

Czy jakbyś kupował psa, to też byś się zastanawiał, jakich sztuczek się nauczy? A jak się nie nauczy, będziesz go mniej kochał? A twoje dzieci będą musiały studiować marketing i zostać dyrektorami firm?

Spotkałam się z ludźmi, którzy chwalili się, że ich nimfa umiała powtarzać swoje imię, a mieszkała w ciasnej, okrągłej klatce i nigdy nie była wypuszczana. Wolę moje, szczęśliwe latające i kochające stwory.

Umiejętność mówienia jest dla mnie ostatnią co do ważności cechą papugi. Pierwsza jest przyjaźń i zaufanie ptaka. Potem ineligencja i ciekawskie usposobienie/zdrowie i dobra kondycja. A potem uroda, śpiewy, loty akrobacyjne. Mówienie byłoby na końcu, ale moje nie mówią, więc problem z głowy.

Jeśli jesteś zdecydowany na nimfę, weź młodziutkiego samczyka (przed pierzeniem). Dobrze by było, gdyby już śpiewał (moje zaczynają w wieku 2 miesięcy) i miał zróżnicowany repertuar. Powodzenia!

do góry Zobacz zuzulka's Profil Szukaj innych postow napisanych przez zuzulka

Rober....t!!!

Wyslano: 27 lutego 2006 o godzinie 17:22 |  

Witam! Moim zdaniem papuga, która lata nie jest mniej szczęśliwa od tej, która nic nie mówi.-("Wolę moje, szczęśliwe latające i kochające stwory")

Myslisz, ze jak ludzie ucza mówic papuge to niebawia się w inny sposób niz nauka mówienia? np: podrapac ja po główce...to się mylisz-("Wolę pobawić się z papugą, czy podrapać po główce, niż powtarzać różne słowa po kilka razy.")

Kupowałem juz falistą papużke, która uczyłem mówić i nic niewyszło i nie mam do niej rzadnych pretensji i tak samo ja koch..... jak by umiała cos mówić_("Czy jakbyś kupował psa, to też byś się zastanawiał, jakich sztuczek się nauczy? A jak się nie nauczy, będziesz go mniej kochał? ")

Wole nieryzykować zycia papuzki aby ją nauczyć kilka słów i kupie starsza może tez się ją uda nauczyć mówić a jak nie to nie trudno-("Jeśli jesteś zdecydowany na nimfę, weź młodziutkiego samczyka (przed pierzeniem). Dobrze by było, gdyby już śpiewał ")

Pozdrawiam...

zuzulka

Wyslano: 27 lutego 2006 o godzinie 20:09 |  

Rober....t!!! napisal(a):
Wole nieryzykować zycia papuzki aby ją nauczyć kilka słów i kupie starsza może tez się ją uda nauczyć mówić a jak nie to nie trudno-("Jeśli jesteś zdecydowany na nimfę, weź młodziutkiego samczyka (przed pierzeniem). Dobrze by było, gdyby już śpiewał ")

Nikt nie mówi o ptaku karmionym jeszcze przez rodziców. Ptak przed pierzeniem może mieć równie dobrze 3, jak i 6 miesięcy. W obu przypadkach nie ryzykujesz jego życiem. Poza tym jak zaczynają śpiewać, to raczej są już samodzielne.

<Poprawiłam cytowanie - moderator>

Wypowiedz byla edytowana przez: gabi 27 lutego 2006 o godzinie 20:19

Beeata

Wyslano: 28 lutego 2006 o godzinie 11:34 |  

prawie kazda nimfa uczy sie kilku słów i powtarza je bez specjalnej zachety. najczesciej sa to słowa którymi zwracamy sie bezposrednio do niej jezeli jednak chcielibysmy powiedziec ze nasza papuga rzeczywiscie mówi to musimy ja systematycznie uczyc najlepiej kiedy jest jeszcze bardz młoda najłatwiej koncentruje sie ona w porach odpoczynku lekcje nie powinny trwac dłuzej niz godzine pozniej papuga przestaje miec ochote na słuchanie nimfa potrafi kojarzyc pewne wyuczone zdania z tym co widzi np; moja nimfa widząc jak zdejmuje z wieszaka smycz zawsze krzyczy amor na spacer i śpiewa z radości pozatym nimfy szybciej uczą sie od dzieci i kobiet ze wzgledu na ich wysoki tembr głosu nie bardzo radzi sobie z meskim barytonem i basem
do góry Zobacz Beeata's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Beeata

Antonia

Wyslano: 28 lutego 2006 o godzinie 13:33 |  

Beeata napisal(a):
 prawie kazda nimfa uczy sie kilku słów

Beato

Skąd taka informacja? Z różnych zrodel : między innymi Forum i Serwisu o nimfach wynka,że mówiące nimfy należą do rzadkości.Czy moglabyś podać zrodlo informacji przytoczonej w cytacie?

Pozdrawiam

[poprawiłam cytowanie - moderator]

Wypowiedz byla edytowana przez: Hebi 28 lutego 2006 o godzinie 14:04

Buszując po klatce
do góry Zobacz Antonia's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Antonia

Beeata

Wyslano: 28 lutego 2006 o godzinie 13:55 |  

napisałam ze prawie wszystkie zakres uzdolnien jezykowych zalezy od indywidualnych cech kazdego ptaka dlatego jesli ktos przywiązujue do tych umiejetnosci duzą wage to powinien kupic bardzo młodego osobnika poniewaz młode papugi uczą sie najszybciej i najłatwiej nasladowanie ludzkiej mowy najlepiej wychodzi tym ptakom które trzymane są w domu pojedynczo jednak trzeba im poswiecic duzo czasu
do góry Zobacz Beeata's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Beeata

Przykro nam, ale nie mozesz odpowiedziec na ten post.
Ten temat jest zamkniety.

Twoja odpowiedzNowy temat
Wersja do wydrukowania Wersja do wydrukowania

Nie mozesz rozpoczynac nowe tematy
Nie mozesz odpowiadac w rozpoczetych juz tematach
Nie mozesz kasowac swoich postow
Nie mozesz edytowac swoje posty
Nie mozesz zakladac sondy
Nie mozesz glosowac w sondach