ARTYKULY O PAPUGACH
jak zywic, jak oswajac, jak zrozumiec, jak rozpoznac choroby, jak leczyc i wiele innych.

PIERWSZA POMOC W NAGLYCH WYPADKACH

Nowe posty  Wyswietl liste uzytkowników Forum  Przeszukaj Forum  Pomoc - jak uzywac Forum
  Wejdz na chat  Idz do Galerii Zdjec  Rejestracja  Zaloguj sie
ZACHOWANIE
 Papugi Forum Dyskusyjne : ZACHOWANIE
Tytul Temat: PAPUGI FALISTE MÓWIĄ? (Temat zablokowany Temat zablokowany) Twoja odpowiedzNowy temat
Autor
Wiadomosc << Poprzedni temat | Nastepny temat >>
ancysss

Aktualnie: Offline
Wyslano: 02 marca 2006 o godzinie 17:25 |  

Przeczytałem ostatnio na stronie o papużkach falistych:

"Papużki faliste należą do papug, które jest łatwo nauczyć mówić, niektóre papużki faliste potrafią wymówić nawet do kilkuset wyrazów. Samce papużek falistych uczą się większej liczby wyrazów i przychodzi im to łatwiej niż samicom papużek falistych. Ale samice za to wymawiają wyrazy wyraźniej i głośniej.
Papużkę uczymy wieczorem, tak samo jak oswajamy też najlepiej wieczorem, o tej porze papużki łatwiej sobie przyswajają słowa i są bardziej skupione.(...)"

Czy to prawda?!
do góry Zobacz ancysss's Profil Szukaj innych postow napisanych przez ancysss

Clio

Wyslano: 02 marca 2006 o godzinie 17:58 |  

Oczywiście, że papużki faliste mozna nauczyc mówić. Ja co prawda nigdy tego nie próbowałam z moimi, ale znam papużkę, która potrafi. Wystarczy dużo cierpliwości, no i wiele zalezy od samego ptaszka. Zdaje sie, że na forum byly juz o tym tematy, poszukaj.
do góry Zobacz Clio's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Clio

Hebi

Wyslano: 02 marca 2006 o godzinie 17:58 |  

Podaj źródło cytatu, nie można tak po prostu skopiować tekstu ze strony.

Tak, to prawda, wiele falistych uczy się mówić. Uważane są za najlepszych mówców obok żako. Ale powtarzanie słów to kwestia bardzo indywidualna - nikt Ci nie zagwarantuje, że akurat te faliste, które kupisz, będą mówić. Nie da się tego przewidzieć.

Antonia

Wyslano: 02 marca 2006 o godzinie 18:00 |  

Piotrku

Tak,to prawda.Falki mogą nauczyć się mówić,pamiętaj jednak,że nie ma gwarancji,iż tak będzie w Twoim przypadku.Wbrew pozrom mówiące papugi to mniejszość.

Nie kupuj papugi "dlatego,że mówi".Wiele osób tak robi,a gdy pupilek nie przemawia nudzą się nim  Znam kilka przypadków mówiących falistych.Możesz uczyć swoje papużki.

Pozdrawiam i powodzenia

Buszując po klatce
do góry Zobacz Antonia's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Antonia

ancysss

Wyslano: 02 marca 2006 o godzinie 18:48 |  

cytat pochodzi ze strony: http://www.faliste.v-net.pl/

Dziękuje za dużo informacji. Nie kupuję papużki dlatego że "może mówić".  Poprostu miałem już kiedyś papuge falistą i nigdzie nie wpadłem na to że mogą nauczyć się słów- dlatego moje zdziwienie :) A jeśli ktoś sie nudzi pupilem to oznacza jedno: nie dorósł to opieki nad zwierzątkiem ;] pozdrawiam
do góry Zobacz ancysss's Profil Szukaj innych postow napisanych przez ancysss

SŁAWEK

Wyslano: 02 marca 2006 o godzinie 20:04 |  

faliste uczą się mówić mój Koko jest tego przykładem

dj1spider

Wyslano: 03 marca 2006 o godzinie 20:07 |  

Moja Mama miała kiedyś falistą. Mówiła najprostsze wyrazy.

rozelek

Wyslano: 03 marca 2006 o godzinie 23:02 |  

a moze byc tak ze faliste lapia tylko przeklenstwa

mojego znjamoge papuga umie tylko przeklenstwa a wiem z ejeje niuczy ale on sie dozywa tak do brata i brat do niego i ta papuga slyszy to mozliwe jest to

do góry Zobacz rozelek's Profil Szukaj innych postow napisanych przez rozelek

ja_MARUSIA

Wyslano: 04 marca 2006 o godzinie 08:14 |  

Male dzieci tez szybko "lapia" przeklenstwa, bo slowa te wymawiane sa bardziej emocjonalnie, glosniej i wyrazniej niz inne. Przeklinamy, zeby dac upust mocjom: nerwom, radosci, bolu. A papugi kochaja takie sytuacje, gdzie cos sie dzieje, wiec takie "ciekawe" slowa dobrze zapamietuja. Jedyna rada- pohamowac sie, przynajmniej przy papugach i dzieciach

do góry Zobacz ja_MARUSIA's Profil Szukaj innych postow napisanych przez ja_MARUSIA

haaszek

Wyslano: 04 marca 2006 o godzinie 08:16 |  

Pewno, jak papuga jest w patologicznej rodzinie to nie ma szans nauczyc sie mówić czegokolwiek innego. Faliste "mówiąc" naśladują także brzmienie głosu osoby naśladowanej - jak mieszkają u mneneli to mówią jak menele.

ja_MARUSIA

Wyslano: 04 marca 2006 o godzinie 08:31 |  

Haaszek, a zielony Zazek Gosi? On przeciez basem przemawial To Gosia ma taki niski glos?
A u Mariana tez slyszalam cos w stylu "kurka mac"

do góry Zobacz ja_MARUSIA's Profil Szukaj innych postow napisanych przez ja_MARUSIA

_Katka_

Wyslano: 06 marca 2006 o godzinie 08:31 |  

Moja Pipi czasem probuje cos powiedziec, niestety robi to troche niewyraznie i nie umiem zrozumiec, ale pilnie trenuje... i nie nasladuje niczyjego glosu. Mowi swoim ale tak jakby nizszym o kilka tonow....

ania1993

Wyslano: 06 marca 2006 o godzinie 19:05 |  

To prawda na 10000%!!! Moja samiec potrafi wypowiedzieć kilka wyrazów, między innymi swoje imie (Gustaw). Potrzeba jednak cierpliwości!!!
do góry Zobacz ania1993's Profil Szukaj innych postow napisanych przez ania1993

disarrays

Wyslano: 12 marca 2006 o godzinie 16:20 |  

Hehhe :) Tak to prawda, miałam w swoim zyciu wiele papużek falistych (moja Punia strasznie się mnożyła z Farelem ;-) Jedna z tych papug trafiła do mojej babci i faktycznie po niedługim czasie potrafiła mówić, co prawda nie mówiła konkretnie 'czyimś' głosem, ale jakby swoim własnym. Niektóre słowa powtarzała dość niewyraznie, ale mozna byłą ją zrozumieć :) Bezbłędnie odpowiadała na pytania! :) To była niesamowita papuga! Najzabawniejsze jest to, ze nikt specjalnie nie starał się nauczyć jej mówić! Po prostu nikt na to nie wpadł Tak jakos samo wyszło Niestety nikomu tez nie wpadł do głowy pomysł uwiecznienia jego popisów zanim odszedł.. Teraz za to (troche dla ukojenia smutku, troche przez moja milosc do pierzaków) mogę się cieszyć uroczą 3-miesięczną nimfą Kasią :)
do góry Zobacz disarrays's Profil Szukaj innych postow napisanych przez disarrays

strona z 2 Nastepna >>
  Twoja odpowiedzNowy temat
Wersja do wydrukowania Wersja do wydrukowania

Nie mozesz rozpoczynac nowe tematy
Nie mozesz odpowiadac w rozpoczetych juz tematach
Nie mozesz kasowac swoich postow
Nie mozesz edytowac swoje posty
Nie mozesz zakladac sondy
Nie mozesz glosowac w sondach