ARTYKULY O PAPUGACH
jak zywic, jak oswajac, jak zrozumiec, jak rozpoznac choroby, jak leczyc i wiele innych.

PIERWSZA POMOC W NAGLYCH WYPADKACH

Nowe posty  Wyswietl liste uzytkowników Forum  Przeszukaj Forum  Pomoc - jak uzywac Forum
  Wejdz na chat  Idz do Galerii Zdjec  Rejestracja  Zaloguj sie
ZACHOWANIE
 Papugi Forum Dyskusyjne : ZACHOWANIE
Tytul Temat: Moja PaPuga niechce sie oswoic (Temat zablokowany Temat zablokowany) Twoja odpowiedzNowy temat
Autor
Wiadomosc << Poprzedni temat | Nastepny temat >>
KrzychuBsk

Aktualnie: Offline
Wyslano: 04 maja 2006 o godzinie 23:09 |  

Siemka mam malutki problem mam Juz Aleksandrette ojj bardzo dłigo chyba 2 latka jest to Samiczka i wogule sie niechce oswoic niewiem co z nia jest oprucz tego mam jeszcze parke Nirozłaczek :D Ale one beztrudu sie oswoiły :D ic io

do góry Zobacz KrzychuBsk's Profil Szukaj innych postow napisanych przez KrzychuBsk

Beata13

Wyslano: 05 maja 2006 o godzinie 09:31 |  

A może oswojonym ptaszkom poświęcasz więcej czasu... A Aleksandrettcie za mało...
do góry Zobacz Beata13's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Beata13

Iwona346

Wyslano: 05 maja 2006 o godzinie 10:54 |  

Dwa lata wspólnego życia powinna nawet największego dzikusa zbliżyć do Opiekuna. Może za wiele oczekujesz, może popełniasz błędy... Trudno powiedzeieć, trudno cokolwiek doradzić bo nic nie wiemy o Waszych relacjach...

Przeczytaj :http://www.papugi.resnet.pl/artykuly/AnalZachowania.htm , http://www.papugi.resnet.pl/artykuly/ABCzachowania.htm , przewertuj pod tym kątem archiwum forum /dużo postów na temat oswajania już było/ przeanalizuj swoją sytuację i ewentulnie zadaj bardziej konretne pytania...

Pozdrawiam

KrzychuBsk

Wyslano: 05 maja 2006 o godzinie 15:10 |  

Chodziłem po róznych stronach stosowałem zalecenia od pocztku jak było napisane i nic niepomagało !! Niewiem :( Niechce miec takiego dzikusa w domu .. Mysle nad sprzedaniem
do góry Zobacz KrzychuBsk's Profil Szukaj innych postow napisanych przez KrzychuBsk

zuzulka

Wyslano: 05 maja 2006 o godzinie 15:27 |  

Opisz, w jakich warunkach przebywa papuga. Czy lata? Była łapana? Może ma jakiś uraz? Jak reaguje na Twoją obecność?
do góry Zobacz zuzulka's Profil Szukaj innych postow napisanych przez zuzulka

KrzychuBsk

Wyslano: 05 maja 2006 o godzinie 15:35 |  

Tak Papuga lata sobie 2 razy dziennie po 2,3 godzinki . PaPuga ma wielka klatke jakies wymiary 90 cm wysokosci szerokosci 50 cm . Przyglada mi sie a jak podejde ale ja podejde pod klatke zaczy na wariowac jak oszalała nawet lata jak wymieniam jej jedzenie i newiem juz co mam z nia zdrobic rodzice powiedzieli ze mam ja sprzedac ze takiego dzkusa nie chca  

a pozatym wiecej czasu poswiecam aleksandrecie niz oswojanym (nierozłaczka)

[połączyłam posty - moderator]

Wypowiedz byla edytowana przez: Hebi 05 maja 2006 o godzinie 15:44

zuzulka

Wyslano: 05 maja 2006 o godzinie 15:45 |  

A jak lata po pokoju to też tak wariuje?

Wszystkie prace w klatce wykonuj jak papuga jest na wolności, pewnie dlatego nie chce się oswoić, że ją straszysz, a ona nie może się oddalić na bezpieczną odległość.

Skubi

Wyslano: 05 maja 2006 o godzinie 15:56 |  

Moja papuga tez niechce sie oswoić, moze dlatego ze dostalem ją od wujka, ktory ma dziecko w wieku 7 lat i moze straszylo papuge, tago niewiem, ale moja papuga jak jest poza klatka to sie mnie tak nie boi i moge do niej podejsc i wysunac reke do niej, ale wtedy odlatuje. Wczesniej proboawlem wziasc ja na patyk i wchodzila, ale sie nie przyblizala do mnie, bede dalej probowac
do góry Zobacz Skubi's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Skubi

zuzulka

Wyslano: 05 maja 2006 o godzinie 16:06 |  

Skubi napisal(a):
 jak jest poza klatka to sie mnie tak nie boi i moge do niej podejsc i wysunac reke do niej, ale wtedy odlatuje.

O to chodzi. Ptak poza klatką jest mniej płochliwy. Oswajamy poza klatką. Najlepiej podejść do papugi na taką odległość, że jeszcze nie okazuje strachu i wabić ją do siebie jakimś smakołykiem, np. kłosem prosa senegalskiego. Staramy się nie dopuścić do tego, by ptak przed nami uciekał. To my mamy się wycofywać, gdy ptak zdradza objawy niepokoju. Z czasem papuga zrozumie, że nie ma się czego bać i dystans będzie się zmniejszał. Ważna jest cierpliwość. Każda panika ptaka to duży krok do tyłu.

Hebi

Wyslano: 05 maja 2006 o godzinie 20:45 |  

Nie wysuwaj do niej ręki, papugi najbardziej boją się właśnie rąk. Jak się do papugi zbliżasz, to tak, żeby nie widizała rąk. Jak pokazujesz rękę - to tylko z jedzeniem. Ptak potrzebuje czasu, żeby zrozumieć, że ręka nie jest groźna, a żeby to zrozumiał, nie można robić rękami niczego, co go niepokoi.

KrzychuBsk

Wyslano: 05 maja 2006 o godzinie 21:35 |  

Jak jest wolna poza klatka to odlatuje jak zrobie krok to juz zmienia miejsce z jednego na drugie !! Niewiem ..

zuzulka

Wyslano: 05 maja 2006 o godzinie 23:44 |  

Bo ją wystraszyłeś... teraz trzeba czasu, żeby ptak Ci zaufał. Przez jakiś czas traktuj papugę obojętnie. Nie oswajaj jej na siłę. NIe dopuszczaj, by uciekała od Ciebie. Pamiętaj, żeby wszystkie prace w klatce wykonywać, gdy nie ma w niej papugi. Czy ptak sam wraca do klatki, czy go łapiesz?

KrzychuBsk

Wyslano: 06 maja 2006 o godzinie 10:36 |  

AkuraT sam wraca do klatki . Raz zdarzył9o mi sie ja złapac do recznika bo musiałem szybko wyjsc a niemogłem jej tak zostawic

Przykro nam, ale nie mozesz odpowiedziec na ten post.
Ten temat jest zamkniety.

Twoja odpowiedzNowy temat
Wersja do wydrukowania Wersja do wydrukowania

Nie mozesz rozpoczynac nowe tematy
Nie mozesz odpowiadac w rozpoczetych juz tematach
Nie mozesz kasowac swoich postow
Nie mozesz edytowac swoje posty
Nie mozesz zakladac sondy
Nie mozesz glosowac w sondach