ARTYKULY O PAPUGACH
jak zywic, jak oswajac, jak zrozumiec, jak rozpoznac choroby, jak leczyc i wiele innych.

PIERWSZA POMOC W NAGLYCH WYPADKACH

Nowe posty  Wyswietl liste uzytkowników Forum  Przeszukaj Forum  Pomoc - jak uzywac Forum
  Wejdz na chat  Idz do Galerii Zdjec  Rejestracja  Zaloguj sie
INNE
 Papugi Forum Dyskusyjne : INNE
Tytul Temat: Jak długo żyją papugi? (Temat zablokowany Temat zablokowany) Twoja odpowiedzNowy temat
Autor
Wiadomosc << Poprzedni temat | Nastepny temat >>
Afera

Aktualnie: Offline
Wyslano: 08 czerwca 2007 o godzinie 19:06 |  

[posty przeniesione z wątku, który został skasowany (jako niepowazny) - admin]

[wycięte to co odnosiło się do poprzedniego watku]

ps. żako żyje  50 - 70 lat Ara ok. 100 - 120  

Wypowiedz byla edytowana przez: Joanna 15 czerwca 2007 o godzinie 08:28

boguslaw

Wyslano: 14 czerwca 2007 o godzinie 20:13 |  

Halo.         & nbsp;         & nbsp;         & nbsp;         & nbsp;          Moja propozycja to zamknac temat.Szanojmy siebie i innych.Jesli ktos ma duze poczucie humoru to trafil pod niewlasciwy adres.Moje pytanie do Afery. Skad masz takie dane o dlugosci zycia papug? W/g moich rozeznan np.Zako zyje50 lat ,ary od 20 do50 lat,amazonki do 40 lat,sredniej wielkosci pap. 15-20 lat .jeat to maksymalny wiek zycia. zrodlo informacji m.in. (Ty i twoje ptaki autor Dawid Alderton.        &nb sp;         &nb sp;   Pozdrawiam Boguslaw
do góry Zobacz boguslaw's Profil Szukaj innych postow napisanych przez boguslaw

Raffy

Wyslano: 14 czerwca 2007 o godzinie 20:25 |  

boguslaw

Tyle to faktycznie żyją papugi, w klatkach i żywione tylko ziarnem, co jakis czas kawalek warzywa. Prawidłowo wypielęgnowane, żyjące bez stresu, w dobrej kondycji, dobre pochodzenie rodziców, bardzo dobrze żywione ptaki (niespokrewnieni)(dobra mieszanka ziaren, kiełki, roznorodne warzywa codziennie, zielonki, chwasty, kwiaty, owoce, jajko co jakis czas, i dodatkowo ryz, gałezie do skubania itd.) ptaki bez problemu długo żyją. Te informacje książkowe nie są prawdziwe, wręcz jest bardzo dużo bzdur. Znam 15 i więcej letnie faliste, a i nie słyszałeś o ponad 100 letniej arze?
do góry Zobacz Raffy's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Raffy

boguslaw

Wyslano: 14 czerwca 2007 o godzinie 22:56 |  

Halo Raffy.   Masz racje papugi moga dozyc tak sedziwego wieku, lecz sa to wyjatki .Ludzie tez zyja ponad 100 lat.Nie oznacza to,ze dlugosc zycia ludzkiego wynosi 100 lat. Pozostanmy przy swoich wersjach. Pozdrawiam   Boguslaw

Hebi

Wyslano: 14 czerwca 2007 o godzinie 23:13 |  

Jeśli chcesz być konsekwentny, to spójrz na proporcje. Piszesz, że ary żyjące ponad 100 lat to wyjątki, a normalnie ary żyją 20-50 lat. Podobnie o ludziach piszesz, że żyją ponad 100 lat. A wyobrażasz sobie, żeby powiedzieć, że ludzie żyją 20-50 lat? I żeby o 20-latku powiedzieć, że umarł ze starości? Z papugami jest dokładnie tak samo - ara umierająca w wieku 20, a nawet 50 lat jest ciągle młodym ptakiem i umiera tragicznie, z powodu choroby, wypadku lub - pewnie najczęściej - błędów w opiece.

A ile lat żyje, Twoim zdaniem, zdrowa, dobrze żywiona i wylatana papużka falista?

Joanna

Wyslano: 15 czerwca 2007 o godzinie 08:31 |  

Co innego długość życia papugi w niewoli czy też na wolności, a co innego BIOLOGICZNA STAROŚĆ. Prawdopdoobnie 99% papug nie dożywa biologicznej starości.

Książkowe informacje o długości zycia papug są bardzo mało wiarygodne, tzn są to jakieś wyrywkowe informacje, nie sądzę aby mozna je było traktować jako reprezentatywne (zwłaszcza jeśli chodzi o te długowieczne papugi, bo z tą długowiecznością to też jest troche mit).

Pozdrawiam,
Joanna

o mojej książce

o mnie
do góry Zobacz Joanna's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Joanna Odwiedz Joanna's strona domowa

zoltar

Wyslano: 15 czerwca 2007 o godzinie 08:46 |  

Z wiarygodnego źródła, informacja z przed około 1,5, wiem że jedna z ar trzymanych w stanach w prezydenckim domu miała wtedy 126 lat i była już w kiepskiej formie. Czy żyje do dzisiaj, tego nie wiem.

Pozdrawiam
do góry Zobacz zoltar's Profil Szukaj innych postow napisanych przez zoltar

Joanna

Wyslano: 15 czerwca 2007 o godzinie 13:47 |  

zoltar napisal(a):
Z wiarygodnego źródła, informacja z przed około 1,5, wiem że jedna z ar trzymanych w stanach w prezydenckim domu miała wtedy 126 lat i była już w kiepskiej formie. Czy żyje do dzisiaj, tego nie wiem.

To nie całkiem są wiarygodne informacje. Poza tym to też jest tak, że papugi są podobne, czesto otrzymywane w prezencie i potem na miejsce jednek kupuje się drugą i rodzi się legenda, że papuga zyje te 100 lat. Wg bardziej wiarygodnych informacji są to właśnie legendy. Na pewno papugi zyją długo (mogą żyć długo), ale te 100 i 100 kilkadziesiat lat to raczej nieprawda. W którejś Wolierze był artykuł dr. Kruszewicza na ten temat. Też pisał, że tak dużo lat to legendy.

Pozdrawiam,
Joanna

o mojej książce

o mnie
do góry Zobacz Joanna's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Joanna Odwiedz Joanna's strona domowa

boguslaw

Wyslano: 15 czerwca 2007 o godzinie 15:46 |  

Herbi .Napisalem,ze ary zyja przecietnie 20-50 lat.Musisz wiedziec,ze ar jest kilka gatunkow i dlugosc zycia poszczegolnych gatunkow jest rozna.Np.arakang zyje 60-80 lat,natomiast ara szlachetna zyje przecietnie 20 lat,arakang zyje 50 lat,to samo ararauna,ara anasau zyje ok.30lat.tak wiec jest zroznicowanie .Mowimy ciagle o sredniej dlugosci zycia. Boguslaw

zuzulka

Wyslano: 15 czerwca 2007 o godzinie 16:26 |  

Mówiąc o długości życia mieć na myśli średnią długość życia (w co wliczana jest śmiertelność piskląt) lub maksymalną długość życia. Afera mówi o wieku maksymalnym, a Bogusław o średniej. Stąd nieporozumienie.
Bogusław, w Afryce większość ludzi umiera przed 40-tką, czy to oznacza, że taki jest maksymalny wiek człowieka? Średnia zależy od przeżywalności młodych, drapieżnictwa (w naturze) i innych warunków środowiskowych (dostęp do pokarmu, pogoda, choroby).

Hebi

Wyslano: 15 czerwca 2007 o godzinie 16:39 |  

boguslaw napisal(a):
Zako zyje50 lat ,ary od 20 do50 lat,amazonki do 40 lat,sredniej wielkosci pap. 15-20 lat .jeat to maksymalny wiek zycia.

boguslaw napisal(a):
Mowimy ciagle o sredniej dlugosci zycia.

No to się zdecyduj...

Pauli

Wyslano: 15 czerwca 2007 o godzinie 16:39 |  

Ja powrócę do długości życia żako. W broszurce o żako, którą dostałam od weta jest informacja że te papugi żyją od 20-25 lat. W nawiasie jest napisane że max 65. Ale w tej samej broszurce jest napisane że można dawać do jedzenia papudze pizzę, ser i inne jedzenie które my spożywamy (zaznaczone jest tylko żeby nie dawać „junk food” ) Wynika z tego że żako w kanadzie dożyje te 20-25 lat , bo na diecie na jaką pozwala ta broszura raczej więcej nie pociągnie paput.

Pozdrawiam

Paulina

Kaja na filmikach
do góry Zobacz Pauli's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Pauli Odwiedz Pauli's strona domowa

boguslaw

Wyslano: 15 czerwca 2007 o godzinie 17:19 |  

Hebi   Albo nie rozumiesz pewnych spraw,albo nie chcesz zrozumiec.Zycze CI nawet 100 letnich p.falistych w Twojej kolekcji. Böguslaw

Joanna

Wyslano: 15 czerwca 2007 o godzinie 17:37 |  

boguslaw napisal(a):
HZycze CI nawet 100 letnich p.falistych

Biologiczna starość papużki falistej następuje w wieku 20 kilku lat. Czyli tyle MOŻE żyć papużka. Żyje prawie zawsze krócej, z różnych powodów.

Pozdrawiam,
Joanna

o mojej książce

o mnie

strona z 3 Nastepna >>
  Twoja odpowiedzNowy temat
Wersja do wydrukowania Wersja do wydrukowania

Nie mozesz rozpoczynac nowe tematy
Nie mozesz odpowiadac w rozpoczetych juz tematach
Nie mozesz kasowac swoich postow
Nie mozesz edytowac swoje posty
Nie mozesz zakladac sondy
Nie mozesz glosowac w sondach