ARTYKULY O PAPUGACH
jak zywic, jak oswajac, jak zrozumiec, jak rozpoznac choroby, jak leczyc i wiele innych.

PIERWSZA POMOC W NAGLYCH WYPADKACH

Nowe posty  Wyswietl liste uzytkowników Forum  Przeszukaj Forum  Pomoc - jak uzywac Forum
  Wejdz na chat  Idz do Galerii Zdjec  Rejestracja  Zaloguj sie
HODOWLA
 Papugi Forum Dyskusyjne : HODOWLA
Tytul Temat: Rozmnażanie nimf (Temat zablokowany Temat zablokowany) Twoja odpowiedzNowy temat
Autor
Wiadomosc << Poprzedni temat | Nastepny temat >>
wercika

Aktualnie: Offline
Wyslano: 19 listopada 2009 o godzinie 19:03 |  

a wy jakie macie rozmiary klatek?? (zapomiałam o sałacie)...

do góry Zobacz wercika's Profil Szukaj innych postow napisanych przez wercika

wercika

Wyslano: 19 listopada 2009 o godzinie 20:05 |  

Problemem jest jednak fakt, że klatki oferowane w sklepach mają złe wymiary, są po prostu za małe! W zasadzie dotyczy to wszystkich klatek, żadna klatka oferowana jako klatka dla nimfy nie nadaje się dla niej (chyba, że będzie tylko sypialnią i jadalnią). Klatki w sklepach są wyższe zamiast dłuższe - gdyż takie klatki są ładniejsze optycznie. Na szczęście większość miłośników papug pozwala im na loty po pokoju więc nie ma aż takiego problemu z klatką. Jeśli jednak ktoś chce w mieszkaniu hodować nimfy powinien zrobić sobie wolierę pokojową. Uważam, że rozmnażanie papug w klatkach jest nieporozumieniem.

własnie taką mi polecili w sklepie a i tak wstrzymam sie z rozmnazaniem do czasy gdy będę mała wolierę...zastanawiałam sie dlaczego nagle zaczeła znosic jajka. Czy to prawda ze nimfy mogą brzebywac nawet w temperatuze -20"C??

borzecki

Wyslano: 19 listopada 2009 o godzinie 21:11 |  

Raczej nie powinny. Dlatego przy ostrych zimach jest potrzebny ogrzewany domek, w którym będzie cieplej i papugi będą mogły się ogrzać. A co do temp. to papugi trzeba przyzwyczajać do niższych ich wartości, gdyż nagła zmiana może spowodować poważne problemy zdrowotne. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie papug do woliery w czase średnich i pokojowych temperatur (wiosna, jesień). Wtedy będą miały czas na zaaklimatyzowanie się.
do góry Zobacz borzecki's Profil Szukaj innych postow napisanych przez borzecki

wercika

Wyslano: 20 listopada 2009 o godzinie 14:45 |  

Wypowiedz byla edytowana przez: wercika 25 listopada 2009 o godzinie 20:17

borzecki

Wyslano: 20 listopada 2009 o godzinie 16:58 |  

Numer znajdziesz w profilu. Jednak z GG mogą być pewne problemy, gdyż ostatnio nie mogę się za żadne skarby zalogować (program próbuje się połączyć z serwerem gg w nieskończoność i ciągle mu jakoś nie idzie).

PS: Tak, czy siak dobrze będzie jeżeli będziesz pisała na forum, gdyż pomaga to nie tylko tobie lecz i innym, a ja nie jestem wszechwiedzący i nie odpowiem ci na wszystkie pytania (czego nie wiem to zawsze ktoś dopowie).

Edit: Problem z GG naprawiony.

Wypowiedz byla edytowana przez: borzecki 20 listopada 2009 o godzinie 17:17

AL56

Wyslano: 20 listopada 2009 o godzinie 17:25 |  

Nimfy mogą spokojnie zimować w nieogrzewanych wolierach zew. nie jest potrzebny ogrzewany domek. Woliera musi być sucha , bez przeciągów.Tak jak napisano ptaki muszą się zaaklimatyzować,powinny być w wolerze od wiosny, oraz w okresie zimowym odpowiednio karmione. Muszą w niej być odpowiednie żerdzie, lub półki, niedopuszczalne jest aby ptak mógł siedzieć na częściach metalowych - siatka lub wystające elementy metalowe.

wercika

Wyslano: 23 listopada 2009 o godzinie 20:08 |  

jak oglądam zdjęcia to moja klatka nie jest mała są mniejsze i tez 2 papugi...  jakie wy macie rozmiary klatek??

borzecki

Wyslano: 23 listopada 2009 o godzinie 21:35 |  

To, że inni mają mniejszą nie jest żadnym argumentem. Ja teraz kupuję lotnię (100x50x85)

Hebi

Wyslano: 23 listopada 2009 o godzinie 22:53 |  

wercika napisal(a):
jak oglądam zdjęcia to moja klatka nie jest mała są mniejsze i tez 2 papugi...  jakie wy macie rozmiary klatek??

Pokój przerobiony na wolierę. 3,5 na 4,5 metra.

wercika

Wyslano: 25 listopada 2009 o godzinie 20:16 |  

no wiem wiem:P moja woliera będzie miała 3m na 2m i zastanawiam sie gdzie ją umiesic koło dzew  i nakie ma miec podłoze bije sie nak na trawie to jakas łaska(ich u nas nie brakuje)sie podkopie z satki czy taki niby basen z berony zasypaby ziemią i opsadzic trawe poradcie...

zzyx

Wyslano: 25 listopada 2009 o godzinie 20:20 |  

wercika napisal(a):
  no wiem wiem:P moja woliera będzie miała 3m na 2m i zastanawiam sie gdzie ją umiesic koło dzew  i nakie ma miec podłoze bije sie nak na trawie to jakas łaska(ich u nas nie brakuje)sie podkopie z satki czy taki niby basen z berony zasypaby ziemią i opsadzic trawe poradcie...

Katyse psy by rapatki i ne rewader di aner u kortu.

zzyx

Pauli

Wyslano: 26 listopada 2009 o godzinie 05:01 |  

Wypowiedź wercika mogłam zrozumieć po kilkunastorazowym przeczytaniu postu, ale wypowiedzi zzyx nie mogę rozszyfrować. HELP

Tak poważnie... wercika, jeśli chcesz być poważnie traktowana na forum, jeśli chcesz by poważnie odpowiadano na Twoje posty, to czytaj wypowiedzi zanim je wyślesz na forum. Jeśli masz problemy z pisownią, tak jak ja, to napisz post najpierw w wordzie, sprawdź błędy, popraw i dopiero wtedy wstaw daną wypowiedź. Twoje wypowiedzi naprawdę ciężko się czyta i wiele osób nie będzie się fatygowało by zrozumieć o czym piszesz.

Pozdrawiam
Paulina

Wypowiedz byla edytowana przez: Pauli 26 listopada 2009 o godzinie 05:02

Kaja na filmikach
do góry Zobacz Pauli's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Pauli Odwiedz Pauli's strona domowa

maciejqa

Wyslano: 13 grudnia 2009 o godzinie 16:19 |  

czesc sorry ze zadaje to pytanie ale juz zglupialem jakis czas temu kupilem sobie pare nimf taka do domu byly trzymane w warunkach domowych nieodbywaly legow maja ponad 2 lata moim zdaniem samiec to standart samica to szek i zdaniem wielu hodowcow na tamtym targu. Tym czasem po 2-3 tyg gdy dalem im budke legowa zaczely do niej odrazu wchodzc. Widac bylo ze dziala na nie ta budka az tu nagle dzis widzialem jak samica wskoczyla na samca i go ... czy to mozliwe. Bo od dzis nie jestem pewien czy to para, slyszalem kiedys ze nimfy lubia sie zabawiac homo... wszytkie papugi mam w wolierach i zazwyczaj paruja sie wtedy jak ja jestem w szkole lub wieczorem wiec nie jestem wstanie tego zobaczyc ale mlodych nimf mam bardzo duzi i niewidzialem w mojej hodowli takiego przypadku jak ten tu daje zdjecie...
do góry Zobacz maciejqa's Profil Szukaj innych postow napisanych przez maciejqa

AL56

Wyslano: 13 grudnia 2009 o godzinie 16:28 |  

maciejqa Po pierwsze pisz po polsku a po 2 ja Ci nie wierzę Po co kupujesz nimfy do domu jak masz "mlodych nimf mam bardzo duzi" . Coś mi się wydaje, że nie masz żadnych wolier. W dodatku nimfy kopulują o różnych porach i Twoje wytłumaczenie mnie nie przekonuje. Zadajesz pytania jak osoba ktora o papugach nie wie nic i słowa o twojej "hodowli" chyba miedzy bajki włożę

<< Poprzednia strona z 5 Nastepna >>
  Twoja odpowiedzNowy temat
Wersja do wydrukowania Wersja do wydrukowania

Nie mozesz rozpoczynac nowe tematy
Nie mozesz odpowiadac w rozpoczetych juz tematach
Nie mozesz kasowac swoich postow
Nie mozesz edytowac swoje posty
Nie mozesz zakladac sondy
Nie mozesz glosowac w sondach