ARTYKULY O PAPUGACH
jak zywic, jak oswajac, jak zrozumiec, jak rozpoznac choroby, jak leczyc i wiele innych.

PIERWSZA POMOC W NAGLYCH WYPADKACH

Nowe posty  Wyswietl liste uzytkowników Forum  Przeszukaj Forum  Pomoc - jak uzywac Forum
  Wejdz na chat  Idz do Galerii Zdjec  Rejestracja  Zaloguj sie
INNE
 Papugi Forum Dyskusyjne : INNE
Tytul Temat: Zabawki jedno- lub wielorazowe :) (Temat zablokowany Temat zablokowany) Twoja odpowiedzNowy temat
Autor
Wiadomosc << Poprzedni temat | Nastepny temat >>
Nierozlaczek

Aktualnie: Offline
Wyslano: 08 pazdziernika 2003 o godzinie 16:32 |  

no wiec chodzi o to, ze chce zrobic duzy plac zabaw dla moich nierozlaczek :) mam do dyspozycji wneke w szafie, gdzie b. czesto przebywaja o wymiarach 80x30x25 (dl x sz x wys) i tu zwracam sie do Was. Prosilbym o jak najwiecej pomyslow na zabawki z galazek i innych ciekawych przedmiotow (100% bezpiecznych rzecz jasna) zeby nie przekraczaly tych wymiarow. Oczywiscie nie musza byc to trwale rzeczy bo i tak 9 wrzeszczacych skubancow wszystko zbalamuci i bede produkowal nowe . Mile widziane bylyby zabawki z brzozy, gdyz o nia nie musze sie martwic nawet w zimie, wystarczy pojsc do lasu. Tak wiec niecierpliwie czekam i prosze o jakies pomysly, bo jakos nic ciekawego nie moge wymyslec :)
do góry Zobacz Nierozlaczek's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Nierozlaczek Odwiedz Nierozlaczek's strona domowa

Joanna

Wyslano: 08 pazdziernika 2003 o godzinie 17:05 |  

Kszta3ty zale?ą tylko od Twojej wyobra?ni... Irka np. bardzo lubi klatke z ga3ezi brzozowych (to jest jedyna klatka jaką lubi ).

Ja te? "pracuje" nad jakąś fajną konstrukcja. Na pewno wykorzystam w niej kore korkowca, którą niedawni kupi3am (nie w Polsce) oraz wyp3ukane przez potok ga3ezie. Bedzie coś z liny (bawe3niana lub sizalowa), coś z rafii (to do szybkiego zniszczenia ). I pewnie coś jeszcze, ale chwilowo nie mam pomys3ów

Pozdrawiam,
Joanna

o mojej książce

o mnie
do góry Zobacz Joanna's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Joanna Odwiedz Joanna's strona domowa

goha

Wyslano: 08 pazdziernika 2003 o godzinie 17:51 |  

a gdzie kupujecie wlasnie te liny! bo nie widzialam takich fajowych grubych, poszlam do sklepy ogrodniczego i tam tylko jakies smierdzace sznurki - nie znam sie -nie wiem z czego

mam problem z zabawkami jakimikolwiek bo u mnie w zoologikach nie ma zadnych naturalnych sam plastik i to paskudne i z lustrkami i dzwonkami - 1 typ wiec poprzyczepialam tylko rozniaste galezie

zaluje ze w W-wie nie kupilam na Czerniakowskiej z paputkiem jakiegos rupiecia ale nie wiedzialam ze z tym tak ciezko a tam duzo fajnych bylo, na pewno latwo takie zrobic ale gdzie nabyc takie czesci - drewniane i odpowiednie sznurki ???

do góry Zobacz goha's Profil Szukaj innych postow napisanych przez goha

MonikaD

Wyslano: 08 pazdziernika 2003 o godzinie 18:09 |  

Ja kupi3am liny w pasmantrii, kosztowa3y ok, 1.50 za metr.

Joanna

Wyslano: 08 pazdziernika 2003 o godzinie 18:57 |  

Bawe3niane sznury mozna kupia w pasmanteriach (tylko nalezy kupowac naturalne, nie farbowane i nie bielone!). Rafia (te? nie farbowana) powinna bya w skepach z akcesoriami do sztucznych bukietów (sa takie kąciki w du?ych sklepach typu Obi czy Praktiker). Gdzie mo?na kupia liny sizalowe nie wiem... jeszcze nie szuka3am.

Pozdrawiam,
Joanna

o mojej książce

o mnie
do góry Zobacz Joanna's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Joanna Odwiedz Joanna's strona domowa

Nierozlaczek

Wyslano: 08 pazdziernika 2003 o godzinie 19:01 |  

ej ale zeszlo na inny temat wykorzystam troche pomyslow ze stronki o falistych (netax), cos poprzerabiam, ale czekam na wiecej :D
do góry Zobacz Nierozlaczek's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Nierozlaczek Odwiedz Nierozlaczek's strona domowa

MonikaD

Wyslano: 08 pazdziernika 2003 o godzinie 20:35 |  

nie bijcie, ale co to jest rafia?

Lina sizalowa równie? by3a u mnie w pasmenterii, cena podobna do bawe3nianej. Obie niebarwione i grube na ok 1 cm.

Na temat - moim papugom kupi3am kiedyś "zestaw do aerobiku" bardzo im sie podoba3, dziwne ?e wciaz jeszcze istnieje, co prawda w trzech kawa3kach, ale jednak. Zmieści3by sie na pó3ke o podanych wymiarach. Mo?esz zobaczyc to tutaj

Wypowiedz byla edytowana przez: Sharon 23 grudnia 2003 o godzinie 21:01

zazek

Wyslano: 08 pazdziernika 2003 o godzinie 22:54 |  

Nierozlaczek napisal(a):
ej ale zeszlo na inny temat wykorzystam troche pomyslow ze stronki o falistych (netax), cos poprzerabiam, ale czekam na wiecej :D

Ciesze sie, ?e na coś sie przyda3am, ale zamiast czekaa na pomys3y we? patyki, sznurki ostry nó? (jaki do tapet) jakieś wiert3o i do roboty - pomys3y nasuwają sie same. Wspania3ym materia3em są patyki po lodach ;)

Coś Wam zdradze. Drewno bardzo dobrze klei sie bardzo gestą ?elatyną spozywczą. Najprwadopodobniej nie jest szkodliwa. Trzeba w gorącej wodzie rozpuścia tyle, ?e jest gesta jak gesty miód i mo?na kleia. Trzeba tylko po klejeniu conajmniej jeden dzien suszya. Teraz jak są gorące kaloryfery to mo?e nawet krócej.

KLIKNIJ! Tu jest wszystko o falistych!
do góry Zobacz zazek's Profil Szukaj innych postow napisanych przez zazek Odwiedz zazek's strona domowa

Nierozlaczek

Wyslano: 09 pazdziernika 2003 o godzinie 07:04 |  

dzisiaj jak bede mial czas to zaczne cos robic :) uklece im troche brzozy. Uwielbiaja takze rozdrapywac papiery na strzepy (jak kiedys byly grube kartony na szafach, zostaly z nich tylko grody wiorow . Postaram sie cos zmixowac (papiery + brzoza) zeby mialy szybka zabawe

Joanna

Wyslano: 09 pazdziernika 2003 o godzinie 07:36 |  

Sama zelatyna moze i nie jest szkodliwa (ale nie uda3o mi sie tego dowiedziea na pewno) jest to jednak substancja organiczna i mogą na niej rozwijaa sie ró?ne świnstwa (np. plesn). Nie wiem te? jak jest z jej trwa3ością??? Czy np. w cieple mieszkanie nie psuje sie?? Tak wiec ja bym uwa?a3a.

Pozdrawiam,
Joanna

o mojej książce

o mnie

Nierozlaczek

Wyslano: 09 pazdziernika 2003 o godzinie 13:07 |  

Jakby co bede kleil zwyklym Vicolem, i tak papugi nie beda skubaly gdy nie bedzie nic sciekalo.

Tylko prosze o jakies ciekawe pomysly :]

Joanna

Wyslano: 09 pazdziernika 2003 o godzinie 14:43 |  

Nierozlaczek napisal(a):
Jakby co bede kleil zwyklym Vicolem, i tak papugi nie beda skubaly gdy nie bedzie nic sciekalo.

Oj nie!! Wikol jest trujący i to bardzo! A papugi zawsze mogą sie dogry?a do kleju...

Pozdrawiam,
Joanna

o mojej książce

o mnie

taju

Wyslano: 09 pazdziernika 2003 o godzinie 15:01 |  

a co z silikonem, wlasnie zauwazylam ze Leosia wygryzla troche ze szpar pomiedzy nowozalozonymi ramami okien, a sciana. Pewnie tez trujace?

Joanna

Wyslano: 09 pazdziernika 2003 o godzinie 15:03 |  

taju napisal(a):
a co z silikonem, wlasnie zauwazylam ze Leosia wygryzla troche ze szpar pomiedzy nowozalozonymi ramami okien, a sciana. Pewnie tez trujace?

Pewnie tak.... choa nie od razu, bo Irka te? to lubi... ale w zasadzie to woli ramy okienne (drewno + trujący lakier ).

Pozdrawiam,
Joanna

o mojej książce

o mnie

strona z 2 Nastepna >>
  Twoja odpowiedzNowy temat
Wersja do wydrukowania Wersja do wydrukowania

Nie mozesz rozpoczynac nowe tematy
Nie mozesz odpowiadac w rozpoczetych juz tematach
Nie mozesz kasowac swoich postow
Nie mozesz edytowac swoje posty
Nie mozesz zakladac sondy
Nie mozesz glosowac w sondach