ARTYKULY O PAPUGACH
jak zywic, jak oswajac, jak zrozumiec, jak rozpoznac choroby, jak leczyc i wiele innych.

PIERWSZA POMOC W NAGLYCH WYPADKACH

Nowe posty  Wyswietl liste uzytkowników Forum  Przeszukaj Forum  Pomoc - jak uzywac Forum
  Wejdz na chat  Idz do Galerii Zdjec  Rejestracja  Zaloguj sie
ZACHOWANIE
 Papugi Forum Dyskusyjne : ZACHOWANIE
Tytul Temat: Papuga ma nocne ataki strachu, gubi lotki Twoja odpowiedzNowy temat
Autor
Wiadomosc << Poprzedni temat | Nastepny temat >>
Papuzku

Aktualnie: Offline
Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 13:52 | Cytuj Papuzku

Dzień dobry
Od roku mam łąkówkę liliową. Papuga czasami w nocy ma jakieś ataki strachu. Dziś papuga przestraszyła się okropnie czegoś, ale była cisza, latała po klatce, zapaliłam światło żeby się uspokoiła i mówiłam do niej. Po chyba godzinie znowu miało miejsce to samo zdarzenie, ale tym razem zauważyłam że ze schodów (mam 2 piętrowy pokój) spadło pudełko (nie wiem jakim cudem samo spadło a ptaki miały zamkniętą klatkę), więc pewnie za drugim razem papuga przestraszyła się hałasu. W efekcie wypadły jej lotki z lewego skrzydła.

Historia ta powtarza się od około roku.Jakieś 3 miesiące temu przestraszyła się w nocy nie wiem czego bo była idealna cisza i zaczęła latać po pokoju w ciemności(akurat nocowała poza klatką), w efekcie wypadły jej piórka z lewego skrzydła. Później jakiś miesiąc temu w nocy przestraszyła się mojego znalezionego jeża którego przygarnęłam na kilka dni (ale to jest zrozumiałe, bo pewnie chodził po terrarium, ale znajdowało się ono daleko od klatki). Wcześniej też wielokrotnie w nocy nagle podrywała się i zaczynała latać aż jej nie zapaliłam światła. Moja papużka falista nie ma takich lęków i nawet kiedy jeżyk hałasował to nie obudziła się. Tylko Lilianka budzi się w nocy i boi w efekcie czego traci lotki. Mam zawsze w nocy zasłonięte rolety zewnętrzne w wyniku czego w pokoju jest ciemno i nie ma żadnych świateł od aut itp. Nie wiem czego ona tak się boi, zaczynam się bać że u mnie straszy!

Co mogę zrobić żeby Lilianka się tak nie bała? Już wiele razy straciła lotki z lewego skrzydła, później jej odrastały... i znowu się czegoś bała w nocy. Bardzo boję się o nią, ale czy mam za każdym razem zostawiać jej światło zapalone? Wtedy ja nie będę mogła zasnąć:(

Wypowiedz byla edytowana przez: Papuzku 04 stycznia 2014 o godzinie 13:58
do góry Zobacz Papuzku's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Papuzku

eter
++ moderator ++

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 13:58 | Cytuj eter

Ja w nocy mam włączona małą lampkę. Nawet jak papugi czegoś się przestraszą, to nie obijają się w ciemnościach o ściany.
Moje pierzaki boja się nietoperzy latających latem koło bloku. Ptaki panikują tez na widok karetki pogotowia z włączonym sygnałem świetlnym. Czasem wystarczy, że koło któregoś ptaka przeleci owad a już wszczynany jest alarm.

Wypowiedz byla edytowana przez: eter 04 stycznia 2014 o godzinie 13:59

do góry Zobacz eter's Profil Szukaj innych postow napisanych przez eter Odwiedz eter's strona domowa

Papuzku

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 14:03 | Cytuj Papuzku

To dużo wyjaśnia! Nie wiedziałam że można je tak łatwo przestraszyć, zwłaszcza w nocy kiedy powinny spać. Ona obija się o pręty w klatce, ale kiedy nocuje poza klatką i się przestraszy to lata w kółko po pokoju dopóki jej nie zapalę światła(musi mieć świetny wzrok że potrafi latać w takich ciemnościach).
Muszę zainwestować w jakąś małą lampkę dla nich. A tak poza tematem, czy mam jakoś konkretnie urozmaicić dietę żeby liliance szybciej odrosły lotki? Teraz w zimie, ciężko o zieleninkę którą uwielbiają i świeże owoce.

eter
++ moderator ++

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 14:10 | Cytuj eter

Jeśli nie masz dostępu do zieleninki, podawaj kiełki - są bardzo wartościowe. Podawaj tez więcej białka i wapnia - nowe pióra potrzebuja budulca.

do góry Zobacz eter's Profil Szukaj innych postow napisanych przez eter Odwiedz eter's strona domowa

Papuzku

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 14:21 | Cytuj Papuzku

Dziękuję za odpowiedź:)

Jesli chcesz wyslac odpowiedz w tym watku musisz najpierw zalogowac sie
Jesli nie jestes jeszcze zarejestrowanym uzytkownikiem to nie czekaj dluzej zarejestruj sie

Twoja odpowiedzNowy temat
Wersja do wydrukowania Wersja do wydrukowania

Nie mozesz rozpoczynac nowe tematy
Nie mozesz odpowiadac w rozpoczetych juz tematach
Nie mozesz kasowac swoich postow
Nie mozesz edytowac swoje posty
Nie mozesz zakladac sondy
Nie mozesz glosowac w sondach